Положення про нагороди Наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України
Рішення Президії НТ АГЕТ України від 19 березня 2021 року
Наукове товариство анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України (далі НТ АГЕТ України) є громадською організацією, зареєстрованою в Україні, має власну символіку та запроваджує власні нагороди, право на які їй надано Законами України «Про об’єднання громадян» та «Про громадські об’єднання», а також власним Статутом.
Це Положення, відповідно до вище зазначеного, встановлює нагороди НТ АГЕТ України для відзначення членів НТ АГЕТ України, що є громадянами України, а також відзначення вчених-морфологів інших країн за видатні заслуги та досягнення у морфологічній науці, анатомічній музейній справі і анатомічному музейному мистецтві та вагому співпрацю з українськими вченими-морфологами.
Першими запровадженими НТ АГЕТ України нагородами були медаль імені всесвітньовідомого вченого-морфолога, доктора біологічних наук, професора, академіка АН УРСР, першого Голови Українського товариства анатомів, гістологів і ембріологів В.Г. Касьяненка та Грамота НТ АГЕТ України, що були введені в дію у 2013 році.
У 2019 р. НТ АГЕТ України ввело в дію інші нагороди та Почесні звання: медаль В.О. Беца, Почесна грамота з відзнакою, грамота та Почесні звання: «Почесний доктор НТ АГЕТ України» та «Майстер анатомічної музейної справи».
З метою упорядкування нагородної системи НТ АГЕТ України розроблено дане Положення.
Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Нагороди НТ АГЕТ України
Нагороди НТ АГЕТ України є вищою формою відзначення вчених морфологів України та інших держав за видатні заслуги у розвитку морфологічної науки.
Стаття 2. Встановлення нагород НТ АГЕТ України.
Нагороди НТ АГЕТ України встановлюються виключно за рішенням Президії НТ АГЕТ України.
Стаття 3. Види нагород НТ АГЕТ України.
Нагородами НТ АГЕТ України є:
Звання «Золотий фонд морфологічної науки України»;
орден;
медаль;
почесне звання НТ АГЕТ України;
премія НТ АГЕТ України для молодих вчених;
почесна грамота з відзнакою;
грамота.
Стаття 4. Статут і положення про нагороди НТ АГЕТ України.
Президія НТ АГЕТ України затверджує:
статут – для орденів НТ АГЕТ України;
положення – для інших нагород НТ АГЕТ України.
Статути і положення про нагороди НТ АГЕТ України визначають підстави для нагородження, містять опис нагороди НТ АГЕТ України, а також встановлюють порядок нагородження, вручення, носіння нагород НТ АГЕТ України та інші правила.
Стаття 5. Нагородження нагородами НТ АГЕТ України.
Нагородами НТ АГЕТ України можуть бути нагороджені як члени НТ АГЕТ України – громадяни України, так і іноземні вчені-морфологи.
Нагородження нагородами НТ АГЕТ України провадиться рішенням Президії НТ АГЕТ України. Нагородженому вручається нагорода НТ АГЕТ України та документ, що посвідчує нагородження нею.
В рідкісних випадках нагородження нагородами НТ АГЕТ України може бути проведено посмертно.
Розділ II
НАГОРОДИ НТ АГЕТ УКРАЇНИ
Стаття 6. Звання «Золотий фонд морфологічної науки України».
Вищим ступенем відзнаки українських вчених-морфологів є звання «Золотий фонд морфологічної науки України».
Звання «Золотий фонд морфологічної науки України» присвоюється вченим-морфологам України за наукові досягнення у морфологічній науці визнані як в Україні, так і за її межами, які є членами НТ АГЕТ понад 30 років. Звання «Золотий фонд морфологічної науки України» може бути присвоєно і іноземним вченим-морфологам з урахуванням їх наукових досягнень та організацію тісної співпраці з українськими колегами, результатом якої стало визнання українських вчених в інших країнах світу.
Особі, удостоєній звання «Золотий фонд морфологічної науки України», вручається золотий орден «Золотий фонд морфологічної науки України» та диплом встановленого зразка.
Стаття 7. Ордени НТ АГЕТ України.
Для нагородження вчених морфологів НТ АГЕТ України встановлює такі ордени:
орден «За заслуги у морфологічній науці» – для відзначення видатних та особливих наукових заслуг вчених-морфологів, активну участь у розбудові НТ АГЕТ України.
Стаття 8. Медалі НТ АГЕТ України.
В НТ АГЕТ України встановлюються такі медалі:
«Золота медаль В.Г. Касьяненка» та «Золота медаль В.О. Беца» – для нагородження вчених-морфологів України та інших держав за видатні досягнення у морфологічній науці.
Стаття 9. Почесні звання НТ АГЕТ України.
НТ АГЕТ України встановлює такі почесні звання:
«Почесний доктор НТ АГЕТ України»;
«Майстер анатомічної музейної справи».
Почесні звання НТ АГЕТ України присвоюються вченим-морфологам, які працюють у морфологічній науці, як правило, не менше десяти років, мають високі наукові досягнення і професійну майстерність.
Почесне звання «Почесний доктор НТ АГЕТ України» може бути присвоєно як українським, так і іноземним вченим морфологам.
Стаття 10. Премії НТ АГЕТ України.
Встановлюються такі премії НТ АГЕТ України:
Для молодих вчених-морфологів, віком до 35 років, які мають вагомі досягнення в морфологічній науці та беруть активну участь у роботі НТ АГЕТ:
- Для анатомів та топографоанатомів – імені професора В.П. Воробйова;
- Для гістологів та ембріологів – імені професора П.І. Перемежка;
- Для порівняльних анатомів – імені професора Г.О. Гіммельрейха.
Стаття 11. Грамоти НТ АГЕТ України.
Встановлюються такі грамоти НТ АГЕТ України:
«Почесна грамота з відзнакою» – для нагородження вчених-морфологів за досягнення у морфологічній науці або анатомічній музейній справі.
«Грамота» – для нагородження вчених-морфологів за досягнення у морфологічній науці або анатомічній музейній справі та студентів – за перші кроки у морфологічній науці.
Стаття 12. Виготовлення нагород та документів, що посвідчують нагородження нагородами НТ АГЕТ України.
Виготовлення орденів, медалей, нагрудних знаків до почесних звань НТ АГЕТ України, нагрудних знаків лауреатів премій НТ АГЕТ України і грамот НТ АГЕТ України, а також документів, що посвідчують нагородження ними, здійснюється за кошти НТ АГЕТ України, отримані у вигляді членських внесків або спонсорської допомоги, у геральдичних майстернях.
Стаття 13. Розгляд питань щодо нагородження.
Для розгляду питань, пов’язаних з нагородженням нагородами НТ АГЕТ України, керівники обласних відділень НТ АГЕТ України, віце-прпезиденти НТ АГЕТ України або завідувачі морфологічних кафедр подають відповідне подання на ім’я президента НТ АГЕТ України. Після розгляду Президії НТ АГЕТ України приймається відповідне рішення.
Для присудження премій НТ АГЕТ України Президія створює відповідні комісії, що є дорадчим органом Президії НТ АГЕТ України.
Персональний склад зазначених комісії та порядок їх роботи визначаються Президентом НТ АГЕТ України.
Розділ III
ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ НАГОРОДЖЕНИХ
Стаття 15. Порядок зберігання нагород НТ АГЕТ України.
Особи, удостоєні нагород НТ АГЕТ України, повинні дбайливо ставитися до їх збереження. У випадку втрати нагород нагороджені зберігають свої права на них відповідно до цього Положення.
Нагородженому можуть бути видані дублікати нагороди або документів про нагородження, якщо відповідною комісією буде визнано, що втрата нагороди НТ АГЕТ України сталася внаслідок стихійного лиха, бойових дій або з інших причин, що не залежать від нагородженого.
Розділ IV
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
- Це Положення набирає чинності з дня його опублікування на сайті НТ АГЕТ України.
- Президія НТ АГЕТ України залишає за собою право встановлювати і інші відзнаки пов’язані з ювілейними датами визначних постатей та морфологічної науки України.
- За рішенням Президії НТ АГЕТ України обласні відділення НТ АГЕТ України мають право на виготовлення відзнак, пов’язаних з ювілеями видатних постатей, що працювали в тих чи інших регіонах. В цьому випадку виготовлення таких відзнак здійснюється виключно за кошти спонсорів або меценатів.
Президент НТ АГЕТ України Ю. Б. Чайковський