Medicus non anatomus non modo inutilis, at et nocuus.

Лікар не анатом не тільки не корисний, але й шкідливий.

(Є. О. Мухін. 1815)

Наукове товариство анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України

Scientific society of anatomists, histologists, embryologists and topographers of Ukraine

Положення про премії НТ АГЕТ України для молодих вчених

  1. Премії Наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів України для молодих вчених (далі – премії НТ АГЕТ України) присуджується за значні досягнення в анатомії, гістології, ембріології, топографічній анатомії та анатомічній музейній справі, які сприяють подальшому розвитку медицини, біології, порівняльної анатомії та біоморфології і утверджують високий авторитет вітчизняної морфології у світі.  Премія присуджується вченим-морфологам віком не старше 35 років (на момент оголошення конкурсу),  що є громадянами України. З метою увічнення імен видатних українських вчених-морфологів встановлюються такі премії:
  • За роботи в напрямку анатомії людини та клінічної анатомії – імені професора Воробйова Володимира Петровича (1876-1937 рр.);
  • За роботи в напрямку гістології, цитології та ембріології – імені професора Перемежка Петра Іванович (1833-1893 рр.);
  • За роботи в напрямку анатомії тварин, біоморфології та анатомічної музейної справи – імені професора Гіммельрейха Германа Олександровича.

Всі премії є рівнозначними за статусом.

  1. На здобуття премії можуть висуватися наукові роботи, опубліковані у закінченій формі не менше, ніж за  рік  до їх висунення, а за розвиток анатомічної музейної справи – в разі виготовлення претендентом або претендентами, що виготовили не менше як 50 оригінальних та унікальних, демонстративних та витончено змонтованих анатомічних музейних експонатів.
  2. Присуджується щороку до шести премій (не більше двох премій кожної номінації) у розмірі, що щорічно визначається президією НТ АГЕТ України.
  3. Висування робіт для участі у конкурсі на здобуття премії (далі – конкурс) провадиться обласними осередками НТ АГЕТ України, з наступним наданням  рекомендації вченої/наукової/науково-технічної ради закладу, де працює автор (або один з авторів).
    На здобуття премії не висуваються роботи, за які їх виконавців уже було удостоєно інших громадських чи державних премій.
  4. У конкурсі робіт на здобуття премії можуть брати участь викладачі, наукові працівники, науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти, інші вчені та працівники навчальних закладів, науково-дослідних установ та інших організацій, як індивідуально, так і у складі колективу претендентів. Колектив претендентів, робота якого висувається на здобуття премії, не може перевищувати чотирьох осіб. При цьому, кожен із претендентів повинен бути безпосереднім учасником виконання роботи, і кожному з претендентів повинен належати значний творчий внесок.
    Відбір претендентів, чия робота висувається на здобуття премії, провадиться шляхом відкритого голосування на засіданні обласного осередку НТ АГЕТ України. Не допускається включення до колективу претендентів осіб, які виконували лише адміністративні, консультаційні чи організаційні функції.  До складу колективу претендентів, робота якого висувається на здобуття премії НТ АГЕТ України, не включаються особи, включені у поточному році до іншого колективу претендентів, робота якого висувається на здобуття цієї премії.Вік осіб, які висуваються на здобуття премії, не може перевищувати 35 років на момент оголошення конкурсу. Премії повторно не присуджуються.
  5. Роботи, висунуті на здобуття премії, приймаються секретарем НТ АГЕТ України щороку до 01 квітня. В разі форс-мажорних обставин (стихійні лиха, пандемії, оголошення військового стану) кінцева дата подачі робіт може бути змінена за рішенням президії НТ АГЕТ України.Порядок висунення робіт та оформлення документів визначається президією НТ АГЕТ України.
  6. Роботи, висунуті на здобуття премій НТ АГЕТ України, розглядаються конкурсними комісіями по кожному з напрямків і шляхом відкритого голосування визначаються переможці. Конкурсну комісію створюють в кожному окремому випадку рішенням президії НТ АГЕТ України.
  7. Рішення щодо кандидатур на присудження премій за поданням конкурсної комісії приймається президією НТ АГЕТ України.Оголошення результатів конкурсу здійснюється до 15 жовтня поточного року – дня народження «Батька анатомії» Андрея Везалія (Andreas Vesalius), що є Міжнародним днем анатомії.
  8. Особам, удостоєним премії,  присвоюється звання лауреата премії НТ АГЕТ України для молодих вчених, в урочистій обстановці вручаються диплом і почесний знак установленого зразка. Як правило, це відбувається на засіданнях фахових наукових форумів, або вчених рад установ, де працює лауреат, що буде сприяти популяризації НТ АГЕТ України. Опис свідоцтва і почесних знаків лауреата премії затверджує Президія НТ АГЕТ України.  У разі присудження премії колективу авторів роботи, грошова її частина ділиться між ними порівну.

Перелік документів для участі в конкурсі на здобуття премій НТ АГЕТ України для молодих вчених

Документи подаються одним файлом формату pdf., назва якого: «премія» і прізвище претендента. Якщо роботу подає колектив авторів, то вказується прізвище першого автора.

Файл повинен включати такі документи:

  1. Витяг вченої ради установи в якій працює або працюють претенденти. Якщо претенденти працюють в різних установах, то повинні бути витяги засідання вчених рад кожної з установ.
  2. Опис роботи, на титульному листі якої, по центру, зазначено назву закладу та кафедри, де працює претендент (и). Нижче по центру: «На здобуття премії НТ АГЕТ України для молодих вчених ім.. професора …..». далі, по центру, назва роботи, нижче справа – науковий ступінь, наукове звання,  посада та ПІБ (а) автора (-ів), під прізвищем (-ами) – науковий ступінь та наукове звання наукового керівника. Нижче, по центру, – дата подання роботи.
    Сама робота повинна містити обговорення результатів роботи, за потребою, з використанням ілюстративного матеріалу, висновки та список публікацій автора (-ів) за темою роботи із зазначенням їх DOI, якщо такий є.
    Опис робіт, що подаються на конкурс за створення музейних колекцій, експозицій та, загалом, музеїв, повинні містити титульний лист, оформлений за наведеним зразком, перелік виготовлених експонатів із зазначенням їх короткого опису та складності виготовлення, що супроводжується ілюстративним матеріалом.

 

Опис диплома лауреата премії для молодих вчених

 

Диплом для молодих вчених

 

 

Диплом лауреата премії НТ АГЕТ України для молодих вчених ім. професорів Воробйова Володимира Петровича або Перемежка Петра Івановича або Гіммельрейха Германа Олександровича   виготовляється з високоякісного паперу і має форму  прямокутника розміром 210  х  297  мм. Зображення та написи на Почесному дипломі розміщуються у альбомному варіанті. 

Диплом лауреата премії для молодих вчених має декоративне обрамлення по периметру. У верхній центральній частині знаходиться прописними літерами «НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО АНАТОМІВ, ГІСТОЛОГІВ, ЕМБРІОЛОГІВ І ТОПОГРАФОАНАТОМІВ УКРАЇНИ». Під зазначеним тестом текстом по центру знаходиться напис «ДИПЛОМ». Зліва від нього знаходиться зображення медалі лауреата премії для молодих вчених із зображенням того чи іншого професора залежно від номінації. Під словом «ДИПЛОМ» знаходиться «лауреата премії НТ АГЕТ України», а далі вказується імені кого – чи професора Воробйова В.П., чи професора Перемежка П.І, чи професора Гіммельрейха Г.О. залежно від того в якій номінації присуджено премію. Далі робиться запис «На підставі розгляду конкурсної комісії та рішення Президії НТ АГЕТ України від ____ ________ 20   року» далі вказується посада, назва кафедри та закладу освіти. Нижче цього тексту в окремому рядку у називному відмінку вказується прізвище, ім’я та по-батькові особи удостоєної премії для молодих вчених. Під прізвищем, ім’ям та по-батькові робиться запис «за роботу (в лапках вказується назва робити) удостоєний/удостоєна премії НТ АГЕТ України для молодих вчених ім. професора (вказується прізвище професора в залежності від номінації). У правому нижньому куті диплома розміщується підпис президента НТ АГЕТ України. В самому низу по центру написані слова професлора Єфрема Йосиповича Мухіна «Лікар не анатом не тільки не корисний, але й шкідливий».

За своєю формою дипломи лауреата премії НТ АГЕТ України для молодих вчених принципово є однотипними.

 

Опис медалі лауреата премії НТ АГЕТ України для молодих вчених

 

Медаль лауреанта

 

 

Медаль лауреата премії  НТ АГЕТ   України для молодих вчених виготовляється з позолоченого металу та має форму круга діаметром 32 мм з опуклим бортиком  вздовж  зовнішнього краю. У верхній частині круга є напис опуклими літерами «ПРЕМІЯ НТ АГЕТ УКРАЇНИ». В нижній частині круга є напис опуклими літерами «ІМЕНІ …» далі вказуються ініціали та прізвища того чи іншого професора залежно від номінації: або Г.О. Гіммельрейха, або В.П. Воробйова чи І.П. Перемежка. У центрі круга, залежно від номінації , міститься горильєфне зображення того чи іншого професора. На зворотньому боці медалі міститься напис зроблений лазерним гравіюванням «ЛАУРЕАТ ПРЕМІЇ НТ АНЕТ УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ».

За допомогою вушка та кільця медаль з’єднується з прямокутною колодочкою, що двома прямокутниками поділена на два емалевих поля – верхнє синє та нижнє жовте, що символізують державний прапор України. В центрі колодочки розміщений щиток, що вертикальною лінією переділений на два поля червоне та синє. Червоне поле символізує гуманну, а синє ветеринарну медицину та порівняльну анатомію. В центрі щитка розташована віртувіанська людина. Під руками віртувіанської людини, з подів від тіла, на писані числа 1845, що символізують рік зародження товариства анатомів. На зворотньому боці колодочки знаходиться шпилька для прикріплення медалі до одягу.